Work And Travel Program USA

pdf

January and February Skype Interviews

pdf

Work and Travel USA

 

torbirimalaThe Oar Restaurant е познат по прекрасниот поглед кон океанот, неверојатно добрата храна и услуга а се наоѓа на магичниот остров Block Island, Rhode Island, на источното крајбрежје на САД. Block Island претставува голема туристичка атракција и претставува дом на илјадници туристи секое лето, задржувајќи го шармот на историски прекрасното, мирот и бегството од секојдневието.

Read more...

thibimalaThe Harborside Inn е хотел којшто повеќе од еден век на своите гости им пружа вистинско искуство на викторијански стил. Хотелот се наоѓа во центарот на островот Block Island и е блиску до сите збиднувања, песочни плажи, хотели и ресторани.

Read more...

Murdick-Fudge-MMurdick's Fudgeе место од соништата за љубителите на чоколадото и слатките. Отворен во далечната 1887 година, гордо го претставува историскиот идентитет на Mackinac Island, Michigan и на илјадниците посетители на островот им го нуди она што е главно обележје на истиот, кога е традицијата во прашање.

Read more...

mopedMЕдна од омилените дестинации на студентите за Summer Work and Travel e дефинитивно  Block Island. Дел од сојузната американска држава Rhode Island, овој мал остров денес претставува скапоцен камен на природната и тивка убавина.

Read more...

building-blocksДоколку сакате летото да го поминете на плажа, да искусите дел од американската култура и убавина а воедно и да имате шанса да работите во американско опкружување, феноменалниот  Block Islandе вистинскоторешение за Вас. Дел од сојузната американска држава Rhode Island, овој мал остров денес претставува скапоцен камен на природната и тивка убавина. 

Read more...

block-islandЕден од најголемите работодавачи на прекрасниот Block Island, RI, позната туристичка атракција на источниот брег на САД е Block Island Resorts. Резортот располага со доста голем сместувачки капацитет и нуди многу повеќе од само опции за преспивање.

Read more...

atlanticInn

The Atlantic Inn е еден од најубавите хотели на островот на американското источно крајбрежје Block Island,RI.  Хотелот за првпат ги отвора своите врати во 1879 година и антички уредените соби без телевизор и радио на гостите им нудат уникатно и вистинско бегство од модерниот свет.

Read more...

gateway26-1Gateway 26 е висококласен центар за семејна забава, најдобриот на светско ниво а се наоѓа на самиот Атлантик, на прекрасните плажи на Wildwood, NJ – на само неколку минути од голем број на мотели, ресторани, центри за водни спортови и продавници.

Read more...

© 2014 Kontext. Сите права се задржани.

Дизајнирано од Cube Systems .