Work And Travel Program USA

pdf

January Job Fair in Skopje

pdf

Work and Travel USA

the-reeds-shelter-introThe Reeds at Shelter Havenе модерен луксузен хотел лоциран во  Stone Harbor, NJ. Stone Harbor е прекрасен туристички град на плажа, на само неколку минути од Wildwood NJ, кадешто живеат стотици Ј 1 студенти и е популарна дестинација

Повеќе...

the-arrabelle-thumbThe Arrabelle, лоциран во срцето на новоразвиениот полоштад на Веил, е фантастичен хотел-водич во поставување на стандардите на ликсузот на планинските резорти.

Повеќе...

mackinac-michigan-introНа фантастичниот Mackinac Island ,Michigan , во прекрасно опкружување лежи неверојатниот Mission Point resort - дом на околу 300 вработени од ширум светот. 

Повеќе...

Chatham-Bars-thumbChatham Bars Inn e идилично семејно место за одмор со признанија за одличната услуга,добра кујна и прекрасни пејсажи уште од 1914 година.

Повеќе...

newport-hotel-introNewport Hotel Group е групација на хотели којашто со години вработува Summer Work and Travel студенти и со своите локации и привлечни услови е еден од најатрактивните работодавачи.

Повеќе...

spirit-of-ethan-intro-1Burlington,VT е прекрасен град опкружен со природа и се наоѓа на самото езеро Чемплин, едно од најголемите езера во Америка.

Повеќе...

nikeFactoryStore-thumbДали сте заинтересирани за работа на плажа и тоа не каде било, туку во светски познатиот бренд Nike !? Продавницата Nike Factory Store е лоцирана на преубавата плажа во Rehoboth, Delaware.

Повеќе...

George-Candies-thumbOcean City, NJ е светски познато крајбрежно туристичко место и област за семејни одмори лоцирано во срцето на сојузната американска држава New Jersey.  Секоја година привлекува огромен број на туристи со своите прекрасни плажи и залив, долго шеталиште покрај брегот на Атлантикот, 2 забавни парка, воден парк, ресторани и продвници.

Повеќе...

© 2014 Kontext. Сите права се задржани.

Дизајнирано од Cube Systems .