Work And Travel Program USA

pdf

January and February Skype Interviews

pdf

Work and Travel USA

pheasant2Sister Bay, WI  е дел од DOOR COUNTY – туристичка област во сојузната држава Висконсин и се состои од многу мали градови. Областа е полустов опкружен со вода познат по својата прекрасна природа

Повеќе...

wilson-ice-cream3Ephaim  WI  е дел од DOOR COUNTY – туристичка област во сојузната држава Висконсин и се состои од многу мали градови. Областа е полустов опкружен со вода познат по својата прекрасна природа и голем број на активности коишто ги нуди.

Повеќе...

moreyMorey’s Piers е огромен забавен парк на брегот на Њу Џерси. Основан е како семејна компанија во 1969г., а до денес израснал во прекрасно место за забава со над 100 атракции и луди железници и 2 водни паркови лоцирани на самата плажа. 

Повеќе...

Untitled-1

Забавниот парк Cedar Point постои од 1870г. и со години наназад е прогласуван за најдобар забавен парк во светот со огромен број на знаменитости. Се наоѓа на самиот брег на Езерото Ери (Lake Erie) во Сандаски, Охајо каде што на 147 хектари се сместени 17 ролеркостери, многу луди железници и неверојатен воден парк со базени, 

Повеќе...

harbour-grill-thumbOrange Beachсе наоѓа во сојузната американска држава Алабама , на самиот брег на Мексичкиот залив и нуди уживање на долги песочни плажи и пристап до внатрешните заливи северно од Perdido Pass.

Повеќе...

hunters-green-motel-thumbHunters Green Motel – South Yarmouth , MA  e туирстичка атракција, дел од познатиот туристички локалитет Cape Cod. Местото изобилува со голем број на сезонски бизниси во текот на летниот период и е привлечна дестинација за туристите.

Повеќе...

the-island-club-thumbPut-in-Bay,OH е мала и шармантна туристичка дестинација којашто се смета за дијамант меѓу островите на сојузната американска држава Охајо. Со својата безвременска убавина и атмосферата на вистински егзотичен остров иако се наоѓа во езерско опкружување привлекува голем број на туристи во текот на летната сезона.

Повеќе...

starbucks-tropicanaДоколку сакате летото да го поминете на источниот брег на САД , во туристичко место со многу забава , атрактивно за туристи од целиот свет, Вашата идеална дестинација за Work and Travel е Atlantic City, NJ.

Повеќе...

© 2014 Kontext. Сите права се задржани.

Дизајнирано од Cube Systems .