The Island Club

  • Печати

the-island-club

Put-in-Bay,OH е мала и шармантна туристичка дестинација којашто се смета за дијамант меѓу островите на сојузната американска држава Охајо. Со својата безвременска убавина и атмосферата на вистински егзотичен остров иако се наоѓа во езерско опкружување привлекува голем број на туристи во текот на летната сезона.Многу туристи го посетуваат островот за да уживаат во семеен одмор, момински и ергенски забави и забавниот Божиќ во месец јули.

The Island Clubгодинава нуди одлични услови за студентите коишто ќе го поминат своето Work and Travel USA лето како дел од нивниот персонал.

Сместувањето чини 30 $ неделно, во двокревенти соби, на само 2 минути пешачење од работното место.

  • Housekeeping – 8.10 $ per hour

Повеќе информации за островот и активностите во коишто можете да уживате може да најдете на следните линкови:

http://www.islandclub.com/

http://visitputinbay.com/pib/

http://www.visitputinbay.org/