Rehoboth Beach Nike Factory store

Дали сте заинтересирани за работа на плажа и тоа не каде било, туку во светски познатиот бренд Nike !? Продавницата Nike Factory Store е лоцирана на преубавата плажа во Rehoboth, Delaware. Градот е седиште за забава и интересни активности како што се голф, рибарње, возење точак, шопинг , добри ресторани, бесплатни концерти.  Познатото долго шеталиште ќе ви овозможи убав поглед на Атланскиот океан, а местото ќе ве воодушеви со убавите плажи и туристи од цела Америка.

Доколку сакате да се стекнете со работно искуство во еден од најдобрите брендови и да уживате на плажа после работа, тогаш пријавете се за следната работна позиција:

*Sales Floor Clerk – плата од $9,25/ h, со сместување од $125 – $150 неделно.

Не ја пропуштајте можноста да поминете неаборавно лето  на плажа и да се стекнете со работно искуство од најдобрите.

Повеќе за убавините на оваа локација погледнете на: https://www.cityofrehoboth.com/

За детали ве очекуваме на 02 3110 065 и obrazovanie@kontext.mk !